תכנון פרישה

למה צריך תיכנון פרישה?

אם נשאל את האדם הממוצע, מה יספק אותך בפרישה, תשובה שכיחה תהיה, 10,000 שח קצבה חודשית, מחייה ראויה בסיסית, עזרה למשפחה, ואולי הגשמת פנטזיות שחלמנו כל החיים.

 אם נעשה חישוב פשוט של  קצבת הפנסיה זו, זה 120 אלף בשנה, שב 20 שנה זה 2.5 מיליון שח במצטבר.

במקרה האופטימלי זוג במשפחה ממוצעת צריך להגיע בגיל הפרישה עם יותר מ 4 מיליון שח, כדי לשמור במקרה הטוב על רמת חיים לה הורגל.

 סכומים אלה רחוקים מהמציאות. יש צורך להכין תכנית, שככל שנקדים, נגיע ליעד בצורה טובה יותר, מפוכחת ומציאותית. 

יעוץ לפרישה

להכין את עצמך לפרישה לוקח תקופת חיים שלמה, מטבע הדברים סדר העדיפות הוא קצת אחר בתחילת דרכנו במעגל העבודה וכמשפחה צעירה. עם השנים יש צורך לתכנן לבדוק מה הרצונות, שאיפות, הוצאות והכנסות, הכנסה צפויה, הצרכים משתנים, וניהול סיכונים במהלך הדרך.

ניהול כלכלי נכון, יביא אותנו למטרה בצורה טובה יותר, ואולי אף בצורה מפוכחת יותר. לא תמיד נוכל להגשים חלום של טיול מסביב לעולם, אבל אולי כן נגיע עם קצבת פנסיה ראויה לפרישה, ומשאבים לעזור לבני המשפחה, או להזדקן באמצעותם בכבוד.

ריכוז המידע של ההכנסות וההוצאות כולל עתידיות, בדיקת רצונות, צרכים, אופי המשפחה, ושאיפות המשפחה, יתנו לנו את מפת מקורות ושימושים ואת התכנית הנכונה עבור המשפחה.

תיכנון נכון מפוקח ומפוכח, כאשר כסף "מיותר" יגיע לחיסכון ולא יתבזבז בדרך, בדיקה חוזרת כל כמה שנים האם עומדים ביעדים ושוב בדיקת השאיפות והצבת מטרות, יקחו אותנו למקום הרצוי.

יעוץ בעת הפרישה

כמספר האנשים כך מספר האפשרויות.

בדיקה של כל המקורות הכספיים כגון פנסיה, השתלמות, גמל, חסכונות פרט, השקעות קיימות.

יחד עם העדפות סיכון כאשר יש צורך להתיחס למצב משפחתי, מצב בריאותי, ורצונות הפורש, ואורח חייו, התיחסות לדין הכספים (הוניים/קצבתיים), מקדמי המרה, פיצויים, וכמובן מיסוי הכספים.

רצונות הפורש ונתוניו האישיים  יחד עם תיכנון מקצועי ונכון שמסתכל על כל ההיבטים יתנו לנו את התכנית המתאימה.